czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 czerwca 2017
  • wyświetleń: 1772

Policjanci apelują: nigdy nie zostawiaj dziecka w samochodzie!

Ze względu na słoneczną pogodę i wysokie temperatury powietrza policjanci apelują o zachowanie najwyższej ostrożności. Przypominają o wymagających opieki - dzieciach, osobach niepełnosprawnych, czy w zaawansowanym wieku. W żadnym przypadku nie należy pozostawiać ich - nawet na chwilę - w samochodach, bądź na otwartym terenie, gdzie grozi przegrzanie, albo porażenie słoneczne. - Nie zapominajmy też o zwierzętach, które również cierpią z powodu upałów - apelują mundurowi.

Reklama

- Wystarczy zaledwie kilkanaście, a czasem tylko kilka minut w zamkniętym, przegrzanym samochodzie, żeby organizm dziecka przestał prawidłowo funkcjonować. Aby uniknąć tragedii, apelujemy - zwłaszcza do dorosłych, od których może zależeć życie ich pociech - piszą w specjalnym komunikacie policjanci.

- Pamiętajmy o dzieciach, osobach niepełnosprawnych i seniorach - nie pozostawiajmy ich w zamkniętych samochodach, czy miejscach mocno nasłonecznionych na otwartym terenie. Takie postępowanie zagraża ich życiu - czytamy. - ​Nie zapominajmy też o zwierzętach - one również odczuwają negatywne skutki wysokich temperatur. Pozostawienie czworonoga w samochodzie, czy na słońcu naraża go na cierpienie i utratę życia! Pamiętajmy też, by zapewnić zwierzętom dostęp do wody i możliwość schronienia w cieniu.

Policjanci radzą także, by podczas podróży z dzieckiem, pozostawiać na tylnym siedzeniu coś, co dodatkowo zmusi nas do otwarcia tylnych drzwi, zanim opuścimy samochód. Małe dzieci i te, które zasną w czasie jazdy nie są w stanie przypomnieć nam o swojej obecności, dlatego za każdym razem sprawdzajmy, czy nie zostawiliśmy dziecka na tylnym siedzeniu.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.