czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 czerwca 2017
  • wyświetleń: 4590

[ZDJĘCIA] Debata społeczna w Czechowicach-Dziedzicach

W Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w ramach cyklu debat pod nazwą "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie" odbyło się spotkanie zatytułowane "Moda na życie bez uzależnień - Twój głos w tej sprawie" zorganizowane przez Biuro do spraw Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach we współpracy z Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej. Podczas debaty promowano również ideę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Reklama

Debata społeczna w Czechowicach-Dziedzicach - 06.06.2017 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


W debacie uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz jako eksperci: przedstawiciele Biura ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Policji z I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł.insp. Krzysztofem Gałuszką na czele oraz Miejskiego Ośrodka Terapii Uzależnień. Debata odbyła się przy udziale władz gminy, tj. wiceburmistrza Macieja Kołoczka i przedstawicieli Rady Miejskiej.

Do udziału zaproszono również uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach- Dziedzicach oraz Zespołu Szkół "Silesia". Celem przedsięwzięcia była próba wskazania problemów z jakimi musi się zderzyć promowanie modelu życia bez uzależnień oraz ukazanie różnic i podobieństw w spojrzeniu na dyskutowane zagadnienia. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jakie zagrożenia niesie ze sobą zażywanie substancji psychoaktywnych oraz poznali konsekwencje prawne związane z przestępczością narkotykową.

Podczas spotkania nie zabrakło również tematów związanych z profilaktyką. Przede wszystkim spotkanie było jednak doskonałą okazją do wymiany informacji pomiędzy policją, a młodymi czechowiczanami, o istniejących zagrożeniach i metodach ich eliminowania. Debata była także okazją do przybliżenia uczestnikom idei Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz wskazanie jej funkcjonalności.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.