czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 czerwca 2017
  • wyświetleń: 4762

Straż pomogła kobiecie, która miała problem z powrotem do domu

We wtorek około godziny 23.00 straż miejska otrzymała zgłoszenie od kierowcy autobusu linii 3, że w pojeździe od dłuższego czas znajduje się starsza kobieta, która nie wysiada na żadnym przystanku.

Reklama

Na dworzec autobusowy przy ulicy Niepodległości skierowano patrol, gdzie miał on oczekiwać na przyjazd autobusu. Na miejscu okazało się, że w pojeździe znajdowała się tylko starsza kobieta. Była ona znana osobiście funkcjonariuszom.

- To 73-letnia czechowiczanka, która choruje na schizofrenię i często zdarza jej się podróżować po naszym mieście i później ma problem z powrotem do domu - informują strażnicy. Z uwagi, że kobieta była znana patrolowi, została przewieziona do miejsca zamieszkania i przekazana pod opiekę mężowi.

Straż miejska apeluje, że jeśli widzimy w podeszłym wieku osoby poruszające się samotnie bez celu, bądź ich wygląd wskazuje na to że mogą potrzebować pomocy. - Nie bójmy się podejść i zapytać. Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy mogą potrzebować naszej pomocy - zachęca SM i dodaje, że wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, 997 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

- Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane - zapewnia straż.

aka / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.