czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 czerwca 2017
  • wyświetleń: 3455

Delegacja Urzędu Miejskiego i Chór "Moniuszko" gościły na Białorusi

W dniach od 2 do 4 czerwca bieżącego roku oficjalna delegacja Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach gościła w naszym partnerskim mieście Słonim na Białorusi.

Reklama

Delegacja Urzędu Miejskiego i Chór „Moniuszko” gościły na Białorusi - 2-4.6.2017 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Naszej delegacji na Białoruś przewodniczył Zastępca Burmistrza Czechowic-Dziedzic Paweł Mrowiec, a jej uczestnikami byli: Sekretarz Miasta Marek Gazda, Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztof Bergel oraz radni - Paweł Pawlik i Kazimierz Kocur.

Delegacji towarzyszyło 26 chórzystów Chóru Mieszanego "Moniuszko". Wzięli oni udział w XIII Międzynarodowym Festiwalu "Polonez 2017", którego współorganizatorem jest Słonimski Rejonowy Oddział Związku Polaków na Białorusi.

Udział w festiwalu chórzyści z Czechowic-Dziedzic zakończyli na drugim miejscu, ustępując jedynie gospodarzom - Chórowi "Credo" ze Słonimia. Sam Festiwal nie był oczywiście jedynym punktem wizyty naszej delegacji na Białorusi. Przedstawiciele naszego miasta, w gronie innych delegacji z miast partnerskich Słonimia, zaproszeni zostali na uroczystość podpisania nowej umowy o współpracy partnerskiej pomiędzy Słonimiem, a ukraińskim miastem Chmielnik. Z kolei Chór "Moniuszko", w czasie niedzielnej mszy świętej, wystąpił w słonimskim kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny.

Nasza delegacja miała również możliwość zwiedzenia zabytkowego, pochodzącego z końca XV wieku, Monasteru Zaśnięcia Matki Bożej w Żyrowicach.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.