czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 czerwca 2017
  • wyświetleń: 2787

Interwencja straży miejskiej wobec osób nietrzeźwych

Straż miejska z Czechowic-Dziedzic w ostatnich dniach przeprowadziła interwencje wobec nietrzeźwych osób, śpiących w centrum miasta.

W sobotni poranek strażnicy, patrolując ulicę Kopcia, zauważyli leżącego przy kontenerach na starym zniszczonym łóżku bezdomnego mężczyznę. Chcąc sprawdzić czy wszystko u niego w porządku podjęli próbę jego obudzenia. Koło niego leżały puste butelki po alkoholu.

- Po dłuższej chwili obudził się, lecz nie był zadowolony z wizyty strażników i nie chciał z nimi rozmawiać - relacjonują mundurowi. Mężczyźnie nakazano opuścił miejsce, lecz - jak wynika z relacji SM - nie był on wstanie tego zrobić i poruszać się o własnych siłach, co wynikało z ilości wcześniej spożytego alkoholu.

W związku z tym, że mężczyzna nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy, został przewieziony do ośrodka przeciwdziałania problemom alkoholowym w Bielsku-Białej, gdzie został poddany badaniu. Urządzenie wykazało ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dzień później strażnicy natknęli się na dwóch młodych mężczyzn przy ulicy Piłsudskiego naprzeciw apteki MAX łącznik z biedronką. - Mieli chyba ciężki powrót do domu po sobocie i urządzili sobie drzemkę na środku przejścia pomiędzy budynkami. Mężczyźni byli tak pijani, że swoje potrzeby załatwiali pod siebie. Gdy udało się ich obudzić to kontakt z nimi był utrudniony. Nie potrafili się poruszać o własnych siłach - informuje czechowicka straż miejska.

Z uwagi, że nie można było pozostawić ich pod opieką najbliższych, gdyż nie są mieszkańcami naszej gminy, przewieziono ich opiekuńczo do ośrodka przeciwdziałania problemom alkoholowym w Bielsku-Białej. Badanie obydwu mężczyzn wykazało ponad 3 promile alkoholu.

aka / czecho.pl
źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.