czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 czerwca 2017
  • wyświetleń: 6531

SP nr 2 - Mistrzowie Śląska, szósta drużyna w kraju w czwórboju

Kończący się rok szkolny rozpieszcza nas w osiągnięcia uczniów z naszych szkół podstawowych i gimnazjalnych. Mowa tu nie tylko o lokalnych sukcesach, ale również tych odniesionych na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

SP 2 - Mistrzowie Śląska, szósta drużyna w kraju · fot. Szkoła Podstawowa nr 2


Po wywalczonym na stadionie Start w Bielsku-Białej awansie na zawody finałowe w czwórboju lekkoatletycznym, czekaliśmy na miłe wieści z Sosnowca. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach nie spodziewali się, że passa zwycięstw zostanie podtrzymana w rywalizacji z najlepszymi drużynami z całego województwa. Zacięta walka o każdy punkt w konkurencjach biegowych na dystansie 60 i 1000 metrów oraz technicznych: w skoku w dal i rzucie piłeczką palantową sprawiła, że o końcowym sukcesie zdecydowało 5 punktów przewagi nad drużyną SP 14 z Gliwic. Kolejne lokaty, a startowało w sumie 16 drużyn, pokazują jak wyrównany był poziom tychże zawodów.

Mistrzowie Śląska startowali w składzie: Jan Waliczek, Dominik Legierski, Kamil Góra, Patryk Pucka, Dawid Słota, Dorian Letner. Tak wspaniały poziom sportowy wypracowali nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2: Dariusz Janko, Paweł Durkalec i Artur Włoszek.

SP 2 - Mistrzowie Śląska, szósta drużyna w kraju
SP 2 - Mistrzowie Śląska, szósta drużyna w kraju · fot. Szkoła Podstawowa nr 2


Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Śląska w czwórboju lekkoatletycznym szkół podstawowych:
1. SP 2 Czechowice-Dziedzice
2. SP 14 Gliwice
3. SP 5 Chorzów
4. SP 42 Sosnowiec
5. SP 6 Ruda Śląska
6. SP 1 Lubliniec
7. SP 54 Bytom
8. SP 3 Mikołów
9. SP 7 Czeladź
10. SP 15 Racibórz
11. SP 15 Jankowice
12. SP 13 Żory
13. SP 2 Rydułtowy
14. SP Wręczyca
15. SP 5 Zawiercie
16. SP 12 Katowice

Wywalczenie tytułu Mistrzowskiego dało awans na finał Mistrzostw Polski. 9 i 10 czerwca drużyna z Czechowic-Dziedzic wystartowała w zawodach finałowych w Olecku. Dwudniowa rywalizacja z najlepszymi lekkoatletami w kraju sprawiła, że wynik z Mistrzostw Śląska udało się poprawić o prawie 200 punktów i pozwoliło to na zajęcie 6. miejsca w gronie 16 drużyn - mistrzów swoich województw.

SP 2 - Mistrzowie Śląska, szósta drużyna w kraju
SP 2 - Mistrzowie Śląska, szósta drużyna w kraju · fot. Szkoła Podstawowa nr 2

BM, Dariusz Janko / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.