czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 czerwca 2017
  • wyświetleń: 4559

Szkoła Podstawowa nr 2 - mistrzami Śląska i szóstą drużyną w Polsce!

Kończący się rok szkolny obfitował w osiągnięcia uczniów z naszych szkół podstawowych i gimnazjalnych. I nie mówimy tu o sukcesach w rywalizacji z lokalnymi rywalami, ale o sukcesach na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

Szkoła Podstawowa nr 2
Szkoła Podstawowa nr 2 - Mistrzami Śląska i szóstą drużyną w Polsce! · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Po wywalczonym na stadionie Start w Bielsku-Białej awansie na zawody finałowe w czwórboju lekkoatletycznym, czekaliśmy na miłe wieści z Sosnowca. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach nie spodziewali się, że passa zwycięstw zostanie podtrzymana w rywalizacji z najlepszymi drużynami z całego województwa. Zacięta walka o każdy punkt w konkurencjach biegowych na dystansie 60 i 1000 metrów oraz technicznych - w skoku w dal i rzucie piłeczką palantową sprawiła, że o końcowym sukcesie zdecydowało 5 punktów przewagi nad drużyną SP 14 z Gliwic.

Kolejne lokaty, a startowało w sumie 16 drużyn, pokazują jak wyrównany był poziom tychże zawodów. Mistrzowie Śląska startowali w składzie: Jan Waliczek, Dominik Legierski, Kamil Góra, Patryk Pucka, Dawid Słota, Dorian Letner. Tak wspaniały poziom sportowy wypracowali nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2: Dariusz Janko, Paweł Durkalec i Artur Włoszek.

Dodajmy, że w tym roku szkolnym to drugi sukces tej rangi, bowiem w październiku młodzi sportowcy z "dwójki" zameldowali się na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Śląska w sztafetowych biegach przełajowcy.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.