czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 czerwca 2017
  • wyświetleń: 3472

Ćwiczenia kompanii gaśniczej z udziałem OSP z naszej gminy

21 jednostek straży pożarnej, rozległy pożar lasu i terenów zielonych, konieczność dowożenia wody, to tylko niektóre elementy ćwiczeń, które odbyły się 13 czerwca na trenie Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej.

Ćwiczenia kompanii gaśniczej OSP 2017 - 13.06.2017 · fot. Andrzej Kwaśny, KM PSP Bielsko-Biała


13 czerwca o godzinie 15.00 syrena zawyła w kilkunastu jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych, dając znak rozpoczęcia corocznych ćwiczeń doskonaląco-szkoleniowych dla Kompanii Gaśniczej OSP oraz pozostałych jednostek OSP z terenu powiatu bielskiego i miasta Bielsko-Biała.

W pierwszej kolejności na miejsce ćwiczeń przybyły jednostki OSP z Międzyrzecza Dolnego i Górnego, Ligoty, a także z Czechowic-Dziedzic, następnie z pozostałych jednostek. W trakcie manewrów strażacy mieli możliwość praktycznego sprawdzenia możliwości poboru wody ze zbiorników przeciwpożarowych i akwenów wodnych zlokalizowanych na trenie strefy, a także sprawdzenia metod postępowania obejmującego organizację akcji gaśniczej we wszystkich fazach działań, zwłaszcza pod kątem współpracy.

Dużą wagę przywiązano do realizacji założenia, polegającego na dostarczaniu wody na większe odległości przy wydajności kilku prądów wody w czasie kilkudziesięciu minut. Poszczególne odcinki bojowe realizowały ten cel w różny sposób, wykorzystując różne systemy zaopatrzenia wodnego. Zamiar taktyczny zrealizowano w całości, uzyskując możliwość ciągłego podawania wody przy założonej wydajności czterech prądów wody.

Realizacja założonych celów wpłynęła na doskonalenie krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego powiatu bielskiego oraz efektywność likwidowania zagrożeń podczas pożarów o znacznej powierzchni.

aka / czecho.pl
źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.