czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 czerwca 2017
  • 1 lipca 2017
  • wyświetleń: 6847

Czechowiczanka zaprojektowała inkubator i zwyciężyła w konkursie

Karolina Hołdys, mieszkanka Czechowic-Dziedzic zwyciężyła w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu Young Design - wyłaniającego projektanta młodego pokolenia o potencjale biznesowym.

Mieszkanka Czechowic zwyciężyła w konkursie na najbardziej obiecującego projektanta młodego pokoleni
Karolina Hołdys z Czechowic-Dziedzic zwyciężyła w konkursie Young Design · fot. IWP


Young Design to pierwszy w Polsce program, którego celem jest wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia - takich, którzy rozumieją rynek i będą umieli w przyszłości pracować z przemysłem. Finalistów konkursu i ich projekty ocenia Kapituła Stypendialna złożona z przedstawicieli biznesu - polskich producentów oraz dystrybutorów. Nagrodę otrzymuje projektant, który poza dobrymi projektami najlepiej zaprezentuje swoje umiejętności i kompetencje potrzebne do współpracy z przyszłymi klientami.

W finale konkursu projektantka Karolina Hołdys z Czechowic-Dziedzic przedstawiła projekt koncepcyjny inkubatora otwartego INNEO. Jury Young Design 2017 doceniło dojrzałość projektu, jego innowacyjność i prostotę rozwiązania, które łączy w jeden system kilka niezbędnych urządzeń służących podtrzymaniu i ratowaniu życia wcześniaków. Gdyby udało się wdrożyć inkubator INNEO, byłoby to jedyne urządzenie na rynku, które proponuje równocześnie funkcje: wytwornicy tlenu, pompy insulinowej i pompy przepływowej, ergonomicznie umieszczonych na ramionach konstrukcji nośnej. Równocześnie całość urządzenia jest sterowana za pomocą jednego monitora i zasilana jednym akumulatorem.

Mieszkanka Czechowic zwyciężyła w konkursie na najbardziej obiecującego projektanta młodego pokoleni
Inkubator otwarty INNEO, proj. Karolina Hołdys.


- Główna nagroda przyznana została za odwagę myślenia i rozwiązywania problemów, profesjonalne zbadanie i konsultację problemu (projekt konsultowany przez projektanta z wieloletnim doświadczeniem dr Janusza Konaszewskiego) i doskonałe zrozumienie kontekstu rynkowego - czytamy w uzasadnieniu.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński objął patronat honorowy nad konkursem, on także jest fundatorem głównej nagrody.

BM / czecho.pl
źródło: Instytut Wzornictwa Przemysłowego

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.