czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 czerwca 2017
  • wyświetleń: 3215

Grant matematyczny dla Szkoły Podstawowej nr 4

Szkoła Podstawowa nr 4 jako jedna z nielicznych w Polsce otrzymała grant matematyczny w ramach prowadzonego przez Fundację mBanku programu grantowego mPotęga.

Reklama

"Postaw na matematykę" to, kolejne po innowacji pedagogicznej Matematyczna Liga "Czwórki" i Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Tęgie Głowy", działanie w Szkole Podstawowej nr 4 im. Orła Białego w Czechowicach-Dziedzicach, pokazujące dzieciom, że matematyka to super przygoda i przydatna w życiu codziennym umiejętność, a wśród rodziców ugruntowujące postrzeganie tej dyscypliny nauki, jako kluczowej dla funkcjonowania we współczesnym świecie.

Projekt "Postaw na matematykę" ma na celu zachęcenie uczniów i rodziców do wspólnej matematycznej zabawy oraz pokazanie, że dzięki matematyce mogą powstać ciekawe gry. Opierać się będzie na pracy warsztatowej, pracy w grupach oraz dużej aktywności uczniów i ich rodziców, którzy będą uczestniczyć we wszystkich jego formach - warsztatach, zajęciach otwartych oraz matematycznych zmaganiach.

Nauczyciele z SP 4 pozyskali dla swojego projektu zewnętrzne finansowanie z Fundacji mBanku. 17 czerwca ogłoszono wyniki IV edycji konkursu w ramach prowadzonego przez Fundację mBanku programu grantowego mPotęga. Członkowie komisji konkursowej spośród 771 zgłoszeń szkół, organizacji pozarządowych, bibliotek i uczelni wyższych z całej Polski wybrali 262 projekty edukacyjne, które otrzymały od Fundacji mBanku finansowe wsparcie. Wśród wybranych znalazł się projekt "Postaw na matematykę". Koordynatorem projektu, który rusza we wrześniu jest nauczycielka z SP 4 Maria Sikora.

Katarzyna Zawiła-Dudzik

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.