czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 czerwca 2017
  • wyświetleń: 3672

[ZDJĘCIA] Dzień Ławnika w Starostwie Powiatowym

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Bielsku - Białej starosta bielski Andrzej Płonka spotkał się z ławnikami - sędziami społecznymi.

Reklama

Dzień Ławnika w Starostwie Powiatowym - 06.2017 · fot. Jarosław Jesionka / Powiat Bielski


Wydarzenie to zorganizowane z inicjatywy wiceprzewodniczącego Rady Ławniczej Sądu Okręgowego w Bielsku - Białej Adama Fabii odbyło się w ramach obchodów Dnia Ławnika i było okazją do złożenia osobom sprawującym tę funkcję serdecznych gratulacji i wyrazów szacunku.

Ogólnopolski Dzień Ławnika został ustanowiony 14 czerwca w Suwałkach na Zjeździe Założycielskim Stowarzyszenia Krajowa Rada Sędziów Społecznych.

Na spotkaniu obecni byli również Mariusz Grążawski prezes Sądu Rejonowego w Bielsku - Białej, Anna Szwed - Szczygieł wiceprezes Sądu Okręgowego w Bielsku - Białej, wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński, sekretarz powiatu Halina Kopeć oraz burmistrzowie, wójtowie, przewodniczący Rad Gmin naszego powiatu.

Obecni na spotkaniu podkreślali, że funkcja ławnika to bardzo trudna, odpowiedzialna i ważna społecznie misja. Od ławnika wymaga się bardzo dużo: wiedzy, znajomości prawa, ale również nieskazitelnego charakteru, uczciwości, prawości, szlachetności, postępowania etyczno - moralnego, bezstronności, dochowania tajemnicy, sprawiedliwości społecznej oraz kierowania się godnością w każdej sytuacji życiowej.

Starosta A. Płonka zadeklarował, że uroczyste obchody Dnia Ławnika w Starostwie Powiatowym odbywać się będą każdego roku jako wyraz podziękowania sędziom społecznym za ich odpowiedzialną pracę, wielkie zaangażowanie i poświęcenie podczas pełnienia tej funkcji.

Alina Macher / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.