czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 lipca 2017
  • wyświetleń: 5132

Ponad 65% zdanych matur w gminie Czechowice-Dziedzice

Egzaminy maturalne to pierwsze poważniejsze testy w życiu młodych ludzi. Niestety nie każdemu z przystępujących do matury, udało się ją pomyślnie zdać. W naszym powiecie 70,50% uczniów może cieszyć się z uzyskania pozytywnych wyników. W samej gminie Czechowice-Dziedzice odsetek jest nieco niższy- 65,45% maturzystów może pochwalić się pozytywnymi wynikami.

matura
fot. czecho.pl


W naszej gminie do egzaminu dojrzałości przystąpiło 220 osób, w tym 144 zdało. Większość maturzystów to uczniowie szkół technicznych (135 osób), 85 maturzystów stanowią licealiści.

Przedmiotem obowiązkowym, który nie sprawił maturzystom większych problemów, był język polski. Aż 95,91% mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice bez trudu poradziło sobie z tym egzaminem i uzyskało wymagane 30% dobrych odpowiedzi. Najbardziej problematyczna okazała się matematyka, ponad 27,26% maturzystów nie sprostało wyzwaniu. Niestety będą musieli przystąpić do tego egzaminu jeszcze raz, w sierpniowym terminie.

Zdawalność języków obcych przekroczyła 93%. Prawie wszyscy maturzyści zdawali maturę z języka angielskiego. Do matury z języka niemieckiego, jako kierunkowego przystąpiła tylko jedna osoba.

Podczas tegorocznych egzaminów jako przedmiot rozszerzony, znacznym powodzeniem cieszyły się geografia, którą zdawały 62 osoby, oraz biologia, którą zdawało 37 osób.

Rozdanie świadectw dojrzałości już za nami, teraz przed absolwentami szkół średnich stoi trudna decyzja związana z wyborem swojej dalszej drogi. Życzymy powodzenia.

kk / czecho.pl
źródło: OKE

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.