czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 lipca 2017
  • wyświetleń: 5838

Bartłomiej Gajda odchodzi z Górnika Zabrze,trafi do szkockiej ekstraklasy?

Czechowiczanin Bartek Gajda nie przyjął nowej oferty przedłużenia kontraktu i odchodzi z Górnika Zabrze. W niedzielę rozpoczął testy w szkockim FC Hearts, które potrwają do 10 lipca. Niebawem przekonamy się czy zostanie graczem klubu szkockiej Premiership.

Bartłomiej Gajda odchodzi z Górnika Zabrze
fot. j.g


18-letni zawodnik reprezentował Górnika przez ostatnie 3 i pół roku, z którym zdobył w kategoriach młodzieżowych dwa razy mistrzostwo Śląska i wicemistrzostwo Polski juniorów. Bartek rozegrał kilkanaście spotkań w trzecioligowych rezerwach, choć głownie występował w Centralnej Lidze Juniorów Górnika (w sezonie 2016/2017 - 8. miejsce). Gajda był też w kadrze pierwszego zespołu u trenera Marcina Brosza, a wcześniej Leszka Ojrzyńskiego, lecz nie zadebiutował w oficjalnym meczu pierwszego zespołu.

Bartek był regularnie powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski. W reprezentacjach młodzieżowych (U16, U17, U18) rozegrał 28 meczów, co jest rekordem. Żaden inny młodzieżowiec Górnika nie wystąpił jeszcze w tylu spotkaniach z orzełkiem na piersi. W Zabrzu coraz więcej osób widziało w nim talent, na miarę Arkadiusza Milika.

W wieku 16 lat dostał zaproszenie na testy w Werderze Brema, a potem do włoskiego Virtus Entell. Teraz rusza na podbój Szkocji. W niedzielę rozpoczął testy w szkockim FC Hearts, które potrwają do 10 lipca.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.