czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 lipca 2017
  • 24 lipca 2017
  • wyświetleń: 7745

Będzie remont wiaduktu kolejowego na ulicy Legionów

Biuro Publicznego Transportu Zbiorowego Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach informuje, że PKP PLK S.A. Zakład Linii Kolejowych w Sosnowcu przystępuje do remontu wiaduktu kolejowego w ciągu ulicy Legionów (zlokalizowanego na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Węglową i Waryńskiego).

wiadukt kolejowy, Legionów
PKP PLK S.A. Zakład Linii Kolejowych zapowiada remont wiaduktu kolejowego na ulicy Legionów. · fot. Google Street View


Będzie się to wiązało z okresowym wprowadzeniem ruchu wahadłowego na ww. odcinku, a także czasowymi, całkowitymi jego zamknięciami. Utrudnienia dla kierowców i pasażerów autobusów komunikacji miejskiej zaczną się w godzinach rannych, w poniedziałek 24 lipca i potrwają do odwołania.

Biuro Publicznego Transportu Zbiorowego Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach informuje, iż w związku z planowanym remontem wiaduktu kolejowego i czasowym wyłączeniem z ruchu odcinka ulicy Legionów, od poniedziałku 24 lipca wprowadzone zostaną następujące zmiany na trasie przejazdu autobusów linii nr 1:
  • przystanek autobusowy Legionów/Waryńskiego zostanie przeniesiony w pobliże mostu na rzece Iłownicy,
  • przystanek Węglowa/DK1/MD zostanie przeniesiony na drugą stronę dwupasmówki, pomiędzy DK 1 a ulicą Ligonia,
  • przystanek Legionów/Hr. Renarda, do którego w czasie wyłączenia z ruchu autobus linii nr 1 nie będzie dojeżdżał, obsługiwany będzie przez komunikację zastępczą organizowaną przez PKM, dowożącą pasażerów do przystanku Dworzec Czechowice-Dziedzice oraz w przeciwnym kierunku. Komunikacja zastępcza będzie funkcjonowała zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy.


Wykonawca prac informuje, że prowadzony remont wiaduktu będzie wymagał dwukrotnego wyłączenia z ruchu ulicy Legionów na odcinku od ulicy Waryńskiego do Węglowej, na okres od 7 do 10 dni (od poniedziałku 24 lipca oraz po wakacjach).

Lokalizacja:

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.