czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 lipca 2017
  • 7 lipca 2017
  • wyświetleń: 4600

Straż miejska: mniej fotoradarów, więcej wypadków

Straż miejska z Czechowic-Dziedzic, opierając się na raporcie stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, informuje, że wraz z zabraniem uprawnień strażom gminnym do fotoradarów wzrosła liczba wypadków.

fotoradar, rejestrator
fot. strazmiejska.czechowice-dziedzice.pl


SM przedstawia analizę liczby wypadków na polskich drogach w 2016 r. i wskazuje, że początek roku (z wyjątkiem lutego) charakteryzował się mniejszą liczbą wypadków niż ten sam okres roku poprzedniego. Natomiast kolejne sześć miesięcy, tj. od maja do października przyniosło istotny wzrost liczby wypadków.

- W bilansie całorocznym liczba wypadków wzrosła (w stosunku do roku 2015) o 697, a w samym okresie maj-październik o 1475. Największą poprawę w zakresie liczby wypadków w odniesieniu do analogicznego okresu roku 2015 odnotowano w marcu (spadek o 15,5%) i styczniu (spadek o 12,9%). Natomiast największy przyrost liczby wypadków odnotowano w maju (wzrost o 17,2%) i czerwcu (wzrost o 10,8%) - informuje straż miejska i dodaje, że należy zwrócić uwagę, iż na taką sytuację mogło mieć wpływ kilka dodatkowych czynników, nie występujących w latach poprzednich. Jednym z nich ma być wyłączenie od 1 stycznia 2016 r. z systemu nadzoru nad ruchem drogowym ok. 400 urządzeń wykorzystywanych przez straże miejskie i gminne, rejestrujących jazdę z nadmierną prędkością oraz przejazd na czerwonym świetle.

- Jak można zauważyć raport jako jeden z czynników, wzrostu liczby wypadków podaje konsekwencję wycofania się przez ustawodawcę, z możliwości realizacji uprawnień do kontroli prędkości przez straże miejskie i gminne. Związek Powiatów Polskich krytykował wprowadzane zmiany, głównie z uwagi na możliwość wystąpienia negatywnych konsekwencji właśnie w sferze bezpieczeństwa - podsumowuje swój komunikat SM.

aka / czecho.pl
źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.