czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 lipca 2017
  • wyświetleń: 2712

Straż miejska: ostrzega, by pobyt nad wodą nie skończył się tragicznie

Czechowicka straż miejska apeluje "Nie utop rozsądku!" i ostrzega, by pobyt nad wodą nie skończył się tragicznie.

- Odpoczywając na wakacjach, nie zapomnij o kilku radach, które mogą wybawić cię z opresji, a nawet uratować ci życie. Wakacje się zaczęły, pogoda za oknami słoneczna, a zarazem upalna, dlatego pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach, aby pobyt nad wodą nie zmienił się w koszmar - napisali w specjalnym komunikacie strażnicy z Czechowic-Dziedzic.

Jak co roku przypominają , aby nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu, bo to główna przyczyna tragedii i często wpływa na przecenienie pływackich możliwości.

Straż przestrzega przed skokami do nieznanej wody. - Jeśli już chcemy skoczyć, koniecznie wcześniej zbadajmy dno i sprawdźmy czy nie ma tam konarów i innych twardych przedmiotów - informuje SM.

- Do kąpieli wybierajmy strzeżone kąpieliska, a jeśli zdecydujemy się na dziką plażę, pływajmy w pobliżu innych, którzy w razie potrzeby mogą przyjść nam z pomocą. Natychmiast wyjdźmy z wody w razie słabszego samopoczucia. Nawet zlekceważony drobny zawrót głowy może doprowadzić do tragedii - zalecają mundurowi.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.