czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 lipca 2017
  • wyświetleń: 3685

Straż miejska walczy z nielegalnie zawieszonymi ogłoszeniami!

W Czechowicach-Dziedzicach nie małym problemem jest nielegalne plakatowanie w punktach niedozwolonych, na drzewach i koszach i wielu innych miejscach, które mają zupełnie inne przeznaczenie. Podkreśla to również straż miejska, która często walczy z tym wykroczeniem.

straż miejsk
Straż miejska walczy z nielegalnie zawieszonymi ogłoszeniami! · fot. czecho.pl


- Wszelkie ogłoszenia, ulotki i plakaty można wywieszać w miejscach innych niż słupy ogłoszeniowe dopiero po uzyskaniu zgody zarządzającego danym obiektem np. słupem, lampą, ogrodzeniem, budynkiem - przypomina straż miejska z Czechowic-Dziedzic i powołuje się na kodeks wykroczeń.

Tutaj wskazuje na artykuł 63a §1, który mówi, iż osoba umieszczająca w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

Strażnicy chcą walczyć z tym procederem i apelują do mieszkańców: - Jeśli zauważyłeś osoby umieszczające plakaty w nieodpowiednich miejscach, zadzwoń na bezpłatny numer alarmowy straży miejskiej 986. Szybko podjęte działania ułatwią ustalanie sprawcy wykroczenia, gdyż jedynie złapanie sprawcy na gorącym uczynku daje pewność, że plakaty zostaną usunięte przez osobę bądź firmę, której te plakaty dotyczą.

Strażnikom z Czechowic-Dziedzic kilkakrotnie udało się złapać "na gorącym uczynku" osobę zawieszającą plakat w miejscu niedozwolonym, a następnie przekonać ją do usunięcia ogłoszenia.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.