czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 lipca 2017
  • wyświetleń: 2113

[ZDJĘCIA] Policjantka rozmawiała z najmłodszymi o bezpieczeństwie

Blisko 160 uczniów, którzy spędzają wakacje na półkoloniach, uczestniczyło w spotkaniu, które odbyło się w Multikinie w Czechowicach-Dziedzicach. Spotkanie przeprowadzono w ramach trwającej akcji "Bezpieczne wakacje" oraz kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo" zainicjowanej przez MSWiA. Z najmłodszymi spotkała się nadkom. Aleksandra Gęga z wydziału prewencji bielskiej komendy.

Z najmłodszymi w kinie o bezpieczeństwie - 06.07.2017 · fot. KMP Bielsko-Biała


Dzieci miały okazję przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpiecznego wypoczywania zarówno nad wodą, w górach jak i w miejscu zamieszkania. Zwrócono również uwagę na prawidłowe korzystanie z dróg, ścieżek rowerowych oraz na zalety korzystania z elementów odblaskowych. Uczestnicy spotkania z wielkim zainteresowaniem wysłuchali porad policjantki.

Najmłodsi zmierzyli się również z zadaniem prawidłowego powiadomienia odpowiedniej służby o zdarzeniu. Musiały wskazać numery alarmowe i przekazać konkretne informacje w odpowiedniej kolejności. A kiedy już uporały się z postawionym przed nimi wyzwaniem czekała na nie nagroda - seans filmowy.

aka / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.