czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 lipca 2017
  • 15 lipca 2017
  • wyświetleń: 18093

[ZDJĘCIA] Maluch dla Toma Hanksa zaprojektowany w naszym mieście

W minioną niedzielę oficjalne odsłonięto Maluchadla Toma Hanksa. Projekt restauracji pojazdu wykonano w Czechowicach-Dziedzicach. Zobaczcie jak wygląda pojazd, który jeszcze w tym roku trafi do rąk jednego z najwybitniejszych aktorów naszych czasów!

Maluch dla Toma Hanksa - 09.07.2017 · fot. Oskar Piecuch / bielsko.info


Ufundowany przez Rafała Sonika Fiat, który do Bielska-Białej przyjechał aż z Suwałk, potem znalazł się obecnie w rękach fachowców z Carlex Desgin. Wcześniej BB Oldtimer Garage przygotował samochód do jazdy, przeprowadzając gruntowny remont oraz montując pod tylną klapą silnik, ofiarowany przez firmę FIAT Polska. Wszystkie detale wraz z kolorem nadwozia utrzymywane były do końca w tajemnicy. Wszystko po to, by odsłonięcie zaplanowane na 9 lipca było rzeczywiście wyczekiwanym momentem i wielką niespodzianką.

Tak też się stało. Wyjątkowy Fiat 126p ujrzał światło dzienne w dzień urodzin swojego nowego właściciela. Dlatego Bielsko-Biała, wraz z pomysłodawczynią akcji Moniką Jaskólską oraz Rafałem Sonikiem postanowili nadać temu wydarzeniu odpowiednią rangę. Od 10.00 przed Centrum Handlowym Gemini Park trwał rodziny piknik charytatywny oraz targi "Made in Bielsko", z których cały dochód będzie przeznaczony na pomoc oddziałowi psychiatrii Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Loading...


Na uczestników czekały koncerty zespołów grające covery z lat 80', a także konkursy wiedzy o Maluchu, czy zawody polegające na naśladowaniu dźwięków uruchamianego samochodu. Najmłodsi mogli wykazać się artystyczne i kulinarnie, zdobiąc ciasteczka w kształcie fiacika. W planie były również przeróżne konkurencje i zabawy "maluchowe", nawiązujące do czasów, kiedy był to rodzinny samochód, przemierzający Polskę wzdłuż i wszerz. Każdy Fiat 126p, który tego dnia przyjedzie pod Gemini Park w Bielsku-Białej mógł dodatkowo liczyć na specjalne, honorowe miejsce parkingowe. Chętnych właścicieli Maluchów nie brakowało.

maluch
Maluch dla Toma Hanksa · fot. materiały prasowe


Każdy mógł także dołączyć do zbiórki na szpital pediatryczny. Poza specjalnie przygotowaną skarbonką, na miejscu znalazła się "foto budka", w której po przekazaniu drobnego datku było można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na tej samej zasadzie można było zrobić sobie zdjęcie z Maluchem lub podpisać się na pokrowcu, który okryje go na czas podróży przez ocean do słonecznego Los Angeles.

maluch
fot. materiały prasowe

new / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.