czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 lipca 2017
  • wyświetleń: 2645

Delegacja powiatu zielonogórskiego w bielskim starostwie

Starosta bielski Andrzej Płonka 6 lipca przyjął delegację z powiatu zielonogórskiego na czele z wicestarostą Waldemarem Kotlarskim.

Delegacja powiatu zielonogórskiego w bielskim starostwie - 06.07.2017 · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Spotkanie w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bielsku - Białej dotyczyło funkcjonowania nowego Beskidzkiego Związku Powiatowo - Gminnego. Goście zainteresowani byli zasadami tworzenia związku, jego funkcjonowania, sposobem finansowania, dopłatami do biletów, systemem zarządzania.

Powiat zielonogórski składa się z 9 gmin i liczy 75,5 tysiąca mieszkańców. Od stycznia tego roku również funkcjonuje tam Powiatowo-Gminny Związek Komunikacyjny, dlatego samorządowców interesowały nasze doświadczenia w dziedzinie prowadzenia i realizacji zadań transportu zbiorowego.

W spotkaniu udział wzięli starosta bielski Andrzej Płonka oraz przewodniczący Zarządu Beskidzkiego Związku Powiatowo - Gminnego, wójt gminy Jaworze Radosław Ostałkiewicz, którzy dzieli się swoimi doświadczeniami. Starosta wskazywał na dobre praktyki w naszym partnerskim powiecie, w Rhein - Erft w Niemczech, m.in. w kwestii dobrej organizacji komunikacji, której finalnym efektem było wprowadzenie tam wspólnego biletu na wszystkie rodzaje środków transportu.

Goście zapoznali się także z funkcjonowaniem PKS S.A. w Bielsku - Białej, infrastrukturą, sprzętem, sposobem zarządzania.

- Na sprawy transportu i komunikacji uczymy się patrzeć wspólnotowo i całościowo, związek jest naszą wspólną wartością, gdzie jakość transportu jest rzeczą najważniejszą - mówił przewodniczący Zarządu Beskidzkiego Związku R. Ostałkiewicz.

Starosta bielski A. Płonka zaproponował, by w przyszłości zorganizować spotkanie z udziałem wszystkich samorządów, które założyły wspólne związki komunikacyjne i na takim forum wymienić doświadczenia i dobre praktyki.

Alina Macher
źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.