czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 lipca 2017
  • wyświetleń: 4598

58-latek groził śmiercią swojej żonie, potem uszkodził radiowóz

Zarzuty gróźb karalnych i uszkodzenia radiowozu usłyszał 58-letni czechowiczanin. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach. Badanie stanu jego trzeźwości dało wynik ponad promila alkoholu. Za przestępstwa te grozi mu teraz do 5 lat za kratami.

Strażnicy, patrolując centrum miasta, zauważyli leżącego na ulicy mężczyznę. Kiedy udzielali mu pomocy, czechowiczanin stał się wyjątkowo agresywny. Uszkodził szybę w samochodzie służbowym, powodując szkody w wysokości 600 zł.

Sprawca został przekazany w ręce policjantów. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad promil alkoholu. Dodatkowo okazało się, że zanim ujęli go strażnicy miejscy, mężczyzna wszczął awanturę domową. W czasie kłótni groził żonie śmiercią. Nazajutrz, po wytrzeźwieniu, zatrzymany usłyszał zarzuty przestępstw, za które grozi mu do 5 lat za kratami. Prokurator zastosował już wobec niego dozór policyjny.

aka / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.