czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 lipca 2017
  • 16 lipca 2017
  • wyświetleń: 10118

Umowa na budowę nowej siedziby biblioteki podpisana!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

W czwartek 13 lipca, w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach, uroczyście podpisana została umowa na budowę nowej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach.

Podpisanie umowy na budowę biblioteki - 13.07.2017 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Bibliotekę wybuduje czechowickie Przedsiębiorstwo Budowlane HB-UNIBUD SA, wyłonione z grona ośmiu, startujących w przetargu firm.

Ze strony Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach umowę podpisała dyrektor placówki Ewa Kmiecik-Wronowicz, zaś ze strony wykonawcy wiceprezesi HB-UNIBUD - Janusz Olszewski i Mariusz Borowski. Umowę podpisano uroczyście, w obecności Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta, jego Zastępców - Macieja Kołoczka i Pawła Mrowca, Sekretarza Miasta Marka Gazdy, Skarbnik Miasta Krystyny Wiącek, Naczelnika Wydziału Zamówień Publicznych Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach Olafa Dąbrowskiego oraz przedstawicieli pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Nowy gmach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach powstanie w trybie "zaprojektuj i wybuduj". To nowość w przypadku naszej gminy. Oznacza on, że wykonawca zadania inwestycyjnego przyjął na siebie całość prac, począwszy od przygotowania koncepcji i wykonania projektu, poprzez uzyskanie wszelkich wymaganych prawem uzgodnień i pozwoleń, aż po budowę samego obiektu i przekazanie go do użytkowania.

- Postanowiliśmy wykorzystać ten tryb, bo jesteśmy przekonani, że dla tego typu inwestycji optymalnym będzie rozwiązanie, w którym za projektowanie i realizację całości będzie odpowiadała ta sama firma. Przypomnę, że wspaniałe, wizjonerskie wręcz projekty biblioteki już mieliśmy. Niestety, nie udało się ich zrealizować ze względu na ograniczone możliwości finansowe gminy - powiedział Burmistrz Marian Błachut podkreślając przy tym wagę wydarzenia, przybliżającego Czechowice-Dziedzice do wybudowania siedziby z prawdziwego zdarzenia, dla niewątpliwie zasługującej na taki, nowoczesny i funkcjonalny, obiekt Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Do historii starań o budowę nowej siedziby, ale tej bardziej odległej, sięgnęła również dyrektor MBP Ewa Kmiecik Wronowicz, która przypomniała, że pierwsze wzmianki o konieczności budowy biblioteki w Czechowicach-Dziedzicach pojawiły się w latach 1972 - 1974, a więc 45 lat temu! Dodajmy do tego, że nagradzana i uznawana obecnie za jedną z najlepszych bibliotek w Polsce, Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach, w tymczasowej siedzibie funkcjonuje od 1981 roku, a miał tam być zlokalizowana zaledwie przez trzy lata.

Nowa siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach powstanie przy ulicy Paderewskiego. Będzie kosztowała 8.975.000 złotych brutto. Obiekt ma być gotowy do 30 kwietnia 2020 roku, łącznie z uzyskaniem w tym terminie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Realizacja zadania rusza w dniu zawarcia umowy. Przedstawiciele HB-UNIBD zaproponowali, by prezentacja koncepcji funkcjonalno-przestrzennej nowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się już na początku sierpnia, czyli po trzech tygodniach od podpisania umowy.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj