czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 lipca 2017
  • wyświetleń: 4286

[ZDJĘCIA] Uroczyste obchody Święta Policji

W Bielskim Centrum Kultury policjanci z Bielska-Białej wspólnie z mundurowymi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji, uczcili obchody 98. rocznicy powstania Policji. W uroczystej akademii uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych i instytucji, parlamentarzyści oraz duchowni.

Uroczyste obchody Święta Policji - 14.07.2017 · fot. KMP Bielsko-Biała


Uroczyste obchody Święta Policji połączone były z nadaniem awansów dla wyróżniających się stróżów prawa. Nowe pagony założyło blisko 200 funkcjonariuszy bielskiego garnizonu.

Policjanci zostali także odznaczeni medalami "Za długoletnią służbę" oraz odznakami "Zasłużony policjant". Srebrnymi medalami za długoletnią służbę Prezydent RP Andrzej Duda wyróżnił 3 policjantów bielskiego garnizonu: mł.insp. Grzegorza Jakubca - Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej, asp.szt. Mirosława Łysonia oraz asp.szt. Adama Musiała. Srebrną odznaką "Zasłużony policjant" Minister Spraw Wewnętrznych Mariusz Błaszczak odznaczył: kom. Krzysztofa Szczyrbowskiego - Zastępcę Komendanta Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej oraz asp.szt. Bogusława Bułkę - Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Brązową odznaką "Zasłużony policjant" Minister Spraw Wewnętrznych Mariusz Błaszczak odznaczył 3 policjantów: asp.szt. Jarosława Kubackiego, st.asp. Marcina Bukowskiego oraz asp. Dawida Stworę.

Ponadto brązowymi medalami "Za zasługi dla Policji" Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wyróżnił Pana Krzysztofa Fiałkowskiego - Wójta Gminy Kozy oraz Pana Adam Sopiaka - Radnego Gminy Porąbka.

Doniosłym momentem uroczystości były wyróżnienia i podziękowania za współpracę złożone na ręce przedstawicieli władz Bielska-Białej i powiatu bielskiego. W czasie apelu Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej podziękował osobom, które szczególnie troszczą się o sprawy bezpieczeństwa w mieście i powiecie, m.in. Wicewojewodzie Śląskiemu, Prezydentowi Bielska-Białej i Staroście Bielskiemu. Szczególne podziękowania złożył Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotrowi Kuci za osobiste zaangażowanie w poprawę warunków pracy i służby pracowników i policjantów bielskiego garnizonu.

Podziękował także wszystkim policjantkom i policjantom za ich ciężką i ofiarną służbę. Odrębne podziękowania skierował do pracowników cywilnych Policji.

Po mianowaniach głos zabrali zaproszeni goście, w tym Wicewojewoda Śląski, Prezydent Bielska-Białej, posłowie, duchowni oraz przedstawiciele związków zawodowych działających w Policji. Na zakończenie uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia podziękował policjantom za ich służbę. Złożył także podziękowania rodzinom policjantów za wyrozumiałość i wsparcie, którego udzielają na co dzień najbliższym.

Obchody uświetnił występ policyjnej orkiestry.

new / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.