czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 lipca 2017
  • wyświetleń: 6666

[ZDJĘCIA] Ul. Zajęcza już gotowa, zakończył się trzeci etap remontu

779 metrów bieżących nowego, równego jak stół asfaltu, to efekt zakończonej u progu tegorocznych wakacji, modernizacji ulicy Zajęczej w Czechowicach-Dziedzicach.

Ulica Zajęcza w Czechowicach-Dziedzicach- 07.2017 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Ulica Zajęcza, na odcinku od ulicy Wodnej do ulicy Potocznej, remontowana była w trzech etapach, w latach 2015, 2016 i 2017. Ostatni, wynoszący 263 metry odcinek - od ulicy Zaplecze do Potocznej - został oddany do użytku z końcem czerwca bieżącego roku. Wcześniej, w roku 2015 oraz ubiegłym, wyremontowane zostały odcinki o długości odpowiednio - 289 i 227 metrów. Całość, przeprowadzonych w trzech etapach prac, kosztowała przeszło pół miliona złotych.

Podział zadania na trzy etapy był konieczny, bo jednorazowe wyłączenie z ruchu tak długiego odcinka ulicy Zajęczej byłoby zbyt kłopotliwe dla mieszkańców tej części naszej gminy. Choć zadanie prowadzone było jako remont, ulica Zajęcza w praktyce przeszła gruntowną modernizację. Na całej, objętej pracami długości, wzmocniona została podbudowa drogi, zaś nowy asfalt został wlany pomiędzy specjalnymi, wtapianymi krawężnikami. Ich użycie ma znaczący wpływ na wydłużenie żywotności nawierzchni, której najsłabszym punktem - przy braku tego typu wykończenia krawędzi jezdni - są kruszące się i obrywające się pobocza.

Efekt zakończonych na Podraju prac Burmistrz Marian Błachut ocenił podczas, przeprowadzonej na miejscu, wizji lokalnej. Uczestniczyli w niej również jego zastępcy - Maciej Kołoczek i Paweł Mrowiec, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Bergel oraz Przewodniczący Osiedla "Czechowice Górne" Stanisław Marszałek.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.