czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 lipca 2017
  • wyświetleń: 1416

SM apeluje: nie zostawiajmy dzieci i zwierząt w samochodzie w upały

Na najbliższe dni synoptycy zapowiadają wzrost temperatur. - W połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są one bardzo niebezpieczne - przestrzega straż miejska. Mundurowi z Czechowic-Dziedzic apelują, by kategorycznie nie zostawiać w samochodzie nawet na chwilę, dzieci i zwierząt.

straż miejsk
SM apeluje: nie zostawiajmy dzieci i zwierząt w samochodzie w upały · fot. czecho.pl


Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. - Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji. Przez brak rozwagi możemy mieć na sumieniu czyjeś zdrowie, a nawet życie - czytamy w opublikowanym przez SM komunikacie.

Straż Miejska apeluje szczególnie do osób dorosłych: - Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie chwilę, nie zostawiajmy swoich pociech samych. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt. Pozostawienie psa w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą o ochronie praw zwierząt grozi nawet do 2 lat więzienia.

Strażnicy proszą, by nie być obojętnym, gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu. Poinformujmy o wszystkim policję dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 997, 112 lub straż miejską 986. Zwracajmy szczególną uwagę na takie sytuacje. Pamiętajmy też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie dziecka bądź psa w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie go z pojazdu włącznie z wybiciem szyby.

aka / czecho.pl
źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.