czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 lipca 2017
  • wyświetleń: 3571

Nauczyciele ZSTiL na szkoleniu językowym w Irlandii

W dniach 25-30 czerwca nauczyciele z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach uczestniczyli w kursie językowym "General English" w Dublinie w Irlandii, który zorganizowany został przez The Linguaviva Centre Ltd.

szkolenie nauczyciele


Był to drugi wyjazd nauczycieli w trakcie realizowanego obecnie w ZSTiL projektu "Więcej tik, bardziej w Europie - przyszłość nauczycieli w nowoczesnej polskiej szkole", w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), projektu Mobilność kadry edukacji szkolnej.

szkolenie nauczyciele


Założeniem kursu było poszerzenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim w stopniu umożliwiającym swobodną konwersację. Zajęcia były prowadzone w grupach (podział ze względu na stopień znajomości języka). Brali w nich udział uczestnicy z wielu państw nie tylko z Europy (np. Hiszpania, Włochy, Niemcy), ale i Ameryki Południowej (np. Brazylia), Afryki (Algieria) czy Azji (np. Korea Płd, Japonia).

szkolenie, nauczyciele


Organizatorzy szkolenia zadbali też o możliwość poszerzenia wiedzy uczestników nt. historii i paru atrakcji turystycznych Irlandii. Wycieczka do Klifów Moheru i miasta Galway, oprócz ukazania walorów turystyczno-krajoznawczych tych miejsc, była również dla uczestników, z racji prowadzenia jej przez przewodnika anglojęzycznego, "żywą lekcją" tego języka. Nauczyciele ZSTiL mogli też zobaczyć ciekawe miejsca w samym Dublinie, jak np. Katedra św. Patryka, Katedra Kościoła Chrystusowego, Zamek Dubliński i Trinity College.

szkolenie Dublin nauczyciele


Zgodnie z założeniami projektu, udział w kursie w Dublinie niewątpliwie przyczynił się do podniesienia kompetencji grona ZSTiL. Praca z językiem angielskim, jego wykorzystanie w kontaktach z innymi uczestnikami kursu, obserwacja technik i nowoczesnych narzędzi nauczania stosowanych w Linguaviva pomogą nauczycielom w opracowaniu nowych materiałów dydaktycznych. A skutkiem międzynarodowej współpracy w trakcie kursu i poznania mentalności innych narodów jest zwiększenie tolerancji i poszerzenie europejskiego wymiaru szkoły.

T. Mościpan

Więcej na temat projektu: jarcze1999.wixsite.com/wiecej-tik

Projekt jest współfinansowany z środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.


fundusze unijne

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.