czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 lipca 2017
  • wyświetleń: 2171

"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" - spotkanie ze stażakami

W lipcu strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaniowie zorganizowali działania profilaktyczne w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Zajęcia były skierowane do uczestników półkolonii, które zorganizowały szkoły podstawowe w Kaniowie i Bestwinie. Podczas spotkań jednym z wiodących tematów poruszanych przez druhów były zagrożenia związane z wypoczynkiem nad wodą. Pokazy, w których wzięło udział 50 dzieci, przeprowadzono na terenie Ośrodka Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie.

Osp kaniów straż profilaktyka
fot. OSP Kaniów


Głównym celem spotkania było propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków utonięć. Druhowie zwracali uwagę, aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu oraz znaków ustawionych przy wodzie.

osp kaniów straż
fot. OSP Kaniów


Strażacy pokazali dzieciom podstawowy sprzęt ratowniczy wykorzystywany w ratownictwie wodnym. Zademonstrowano dzieciom, jak prawidłowo założyć kapok oraz do czego służby bojka oraz rzutka. Dzieci miały również możliwość przepłynięcia strażacką łodzią oraz praktycznego użycia sprzętu do ratownictwa wodnego - rzut kołem ratunkowym i rzutką linkową.

Akcja została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka oraz wpisana do Harmonogramu działań na rok 2017 w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

osp kaniów
fot. OSP Kaniów

kk / czecho.pl
źródło: straż bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.