czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 lipca 2017
  • wyświetleń: 2617

Z Czechowic-Dziedzic i gminy Bestwina na The World Games

Od 20 lipca we Wrocławiu trwają Igrzyska Dyscyplin Nieolimpijskich The World Games 2017. Biało-czerwonych reprezentuje 291 zawodników. Oprócz nich jest jeszcze 101 osób współpracujących, łącznie 392 osoby. Jedną z dyscyplin, która będzie rozgrywana podczas igrzysk jest kajak polo, właśnie w tej dyscyplinie nie zabraknie reprezentantów UKS Set Kaniów.

Z Czechowic-Dziedzic i gminy Bestwina na The World Games
fot. Jerzy Zużałek


W ostatnim okresie zawodnicy przebywali na zgrupowaniu w Leśnej, a dzisiaj (środa, 26 lipca) wyruszyli z Kaniowa, aby walczyć o medale. Już wcześniej (20 lipca) uczestniczyli w otwarciu The World Games i złożyli ślubowanie, teraz czeka ich ciężka walka.

Powołania otrzymali: Klaudia Sachmerda, Monika Pacyga, Dominika Sojka, Sandra Pilarz, Bartłomiej Dawidek, Łukasz Pilarz, Borys Zubczewski i Arkadiusz Pilarz. Razem z zawodniczkami i zawodnikami UKS Set Kaniów obecni są trenerzy: Katarzyna i Dariusz Pilarz. Warto podkreślić, że 15-letnia Dominika Sojka jest najmłodszą uczestniczką w całej reprezentacji Polski, a być może i najmłodszą uczestniczką The World Games 2017.

Z Czechowic-Dziedzic i gminy Bestwina na The World Games
fot. Jerzy Zużałek


To nie wszyscy mieszkańcy Czechowic-Dziedzic i gminy Bestwina, którzy uczestniczą w The World Games. Bardzo ważną funkcję pełni Szymon Maślanka, który od kilku miesięcy codziennie nadzoruje przygotowania obiektów oraz zabezpieczenie od strony technicznej i organizacyjnej przeprowadzenie zawodów kajak polo. Ponadto wolontariuszami są jeszcze Dominika Spętany i Tomasz Hoffmann.

Polscy kajakarze zagrają z sześcioma najlepszymi drużynami świata:
  • mężczyźni z: Włochami, Nową Zelandią, Francją, Chinese Taipei, Hiszpanią, Niemcami.
  • kobiety z: Włochami, Nową Zelandią, Francją, Niemcami, Kanadą, Holandią

Transmisję TWG’ 2017 obejrzeć można na sportowych antenach Polsatu w dniach 28-30 lipca.
Link do transmisji kajak polo na żywo: www.canoeicf.com/canoe-polo-other/wroclaw-2017
Wyniki: theworldgames2017.com/wyniki/

kk / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.