czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 lipca 2017
  • wyświetleń: 11933

Biskup odpisał na list parafian ws. przenosin księdza Andrzeja Zelka

Ks. Biskup Roman Pindel odpowiedział na pismo złożone na ręce księdza kapelana przez delegację parafian z kościoła świętej Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach ws. przenosin dotychczasowego proboszcza do innej parafii. Publikujemy w pełni treść listu, który został zaadresowany do wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach - Krzysztofa Bergela.

biskup roman pindel
Bp. Roman Pindel · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


List od Biskupa Romana Pindela

Szanowny Panie,

W Kościele katolickim przenosiny księży mają służyć dobru duchowemu wiernych konkretnej parafii, przy uwzględnieniu dobra całej diecezji.

Po wnikliwym rozważeniu sytuacji duszpasterskiej w parafiach naszej diecezji zwróciłem się z prośbą do Księdza Andrzeja Zelka, proboszcza Parafii Świętej Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach, o przyjęcie obowiązków proboszcza w nowej parafii, gdzie będzie mógł bardziej owocnie realizować swoją posługę kapłańską. Ksiądz Andrzej przyjął tę decyzję ze zrozumieniem.

Translokacje księży są normalną praktyką w Kościele i są przyjmowane jako coś oczywistego. Przy okazji bardzo dziękuję za troskę o stan parafii i ufam, że nowy duszpasterz będzie dobrze przyjęty przez całą Waszą wspólnotę parafialną.

Bardzo proszę Szanownego Pana o przekazanie treści niniejszego listu osobom, które złożyły swój podpis w liście w sprawie Księdza Andrzeja Zelka.

Roman PINDEL
Biskup Bielsko-Żywiecki

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.