czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 sierpnia 2017
  • 2 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 11312

Nowe przedszkole już gotowe! Przyjmie dzieci we wrześniu

W lipcu zakończyła się adaptacja pomieszczeń na nowe przedszkole, w jednym ze skrzydeł Gimnazjum Publicznego nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach. Przestronne, nowoczesne i wygodne pomieszczenia czekają już tylko na umeblowanie, które nastąpi pod koniec sierpnia.

Nowe przedszkole już gotowe - 31.07.2017 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Przypomnijmy, że nowa placówka zapewni miejsca dla dzieci z likwidowanych Przedszkoli Publicznych nr 4 i 7, działających od lat w blokach mieszkalnych. Placówki przedszkolne zlokalizowane są tam w zaadaptowanych na potrzeby przedszkolaków pomieszczeniach mieszkalnych, w blokach przy ulicy Tetmajera oraz Krzanowskiego.

Nowe przedszkole zostało ulokowane w największym skrzydle gimnazjalnego obiektu, który niebawem, w wyniku reformy systemu oświaty, stanie się szkołą podstawową. Placówka ma osobne wejście, a ilość dostępnego tam miejsca pozwoliła na zaprojektowanie i zrealizowanie przestronnego, czterooddziałowego przedszkola. Dzięki temu przeniesione tam dzieci będą spędzały czas, bawiły się i uczyły, w komfortowych warunkach, w odpowiednich dla siebie grupach wiekowych. Posiłki dla przedszkolaków będą zaś przygotowywane w szkolnej kuchni, która - właśnie z myślą o obsłudze obu placówek - przeszła kapitalny remont i rozbudowę w ubiegłym roku. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że w nowej placówce do dyspozycji przedszkolaków będzie osobna salka do gimnastyki korekcyjnej i kompensacyjnej. Starsze dzieci będą mogły korzystać również ze szkolnej sali gimnastycznej oraz sprzętu sportowego.

W ramach inwestycji prowadzony jest również remont dróg dojazdowych do nowego przedszkola oraz wykonany zostanie dodatkowy parking dla rodziców przywożących dzieci. Przy nowym przedszkolu powstanie również plac zabaw, na który - z oczywistych względów - nie było miejsca przy placówkach działających w blokach. Nowe przedszkole, do którego dzieci będą uczęszczały od września br., docelowo będzie częścią Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach.

aka / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.