czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 3640

Czesław Kubik z Czechowic-Dziedzic z ministerialnym stypendium

Twórca ludowy Czesław Kubik, mieszkaniec Czechowic-Dziedzic, znany i ceniony artysta jest tegorocznym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w konkursie stypendia twórcze oraz stypendia z zakresu upowszechniania kultury.

kubik sztuka
Czesław Kubik z jedną ze swoich prac · fot. bestwina.pl


Jako swoiste ukoronowanie swojej wieloletniej pracy rzeźbiarskiej Czesław Kubik - 20 lipca br. otworzył w Bestwinie wystawę "Wybrane prace rolnicze i zwyczaje wiejskie w okresie rocznym". Podczas spotkania w imieniu Grzegorza Wąsika - naczelnika Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach inspektor Renata Nawrocka złożyła stypendyście serdeczne gratulacje życząc dalszych sukcesów.

Realizowany projekt - zaprezentowany podczas wystawy został wysoko oceniony przez ekspertów Komisji opiniującej wnioski. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński w liście gratulacyjnym wyraził nadzieję, iż pomyślna realizacja projektu, dzięki otrzymanemu stypendium, przyczyni się do dalszego rozwoju artystycznego oraz upowszechniania kultury w naszym społeczeństwie.

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

aka / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.