czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 2884

Rowerzyści nie stosowali się do znaków i jeździli pod prąd

Strażnicy miejscy interweniowali na ulicy Grabowickiej, gdzie część rowerzystów łamała przepisy, jeżdżąc pod prąd.

Straż miejska otrzymała kilka zgłoszeń mieszkańców ulicy Grabowickiej w Czechowicach-Dziedzicach dotyczących nagminnego łamania przepisów ruchu drogowego przez rowerzystów, którzy nie stosują się do znaku B-2 (zakaz wjazdu).

- Strażnicy przeprowadzili kontrolę ulicy Grabowickiej z ulicą Dolną (odcinek strefy zamieszkania). W wyniku kontroli strażnicy ujawnili ośmiu rowerzystów, którzy złamali ten zakaz, lecz za popełnione wykroczenie z art 9 2§1 kodeksu wykroczeń zostali pouczeni - mówią o wynikach kontroli mundurowi.

Strażnicy przypominają, że rowerzysta jest takim samym uczestnikiem ruchu jak kierujący pojazdem silnikowym i musi się stosować do przepisów, chyba, że przepis stanowi inaczej i jest dopisek pod znakiem nie dotyczy rowerzystów.

- W związku z nagminnym łamaniem tego zakazu strażnicy będą dokonywać częstszych kontroli w tym rejonie i nie tylko. Większość osób niestosujących się do tego zakazu argumentowała to w ten sposób, że wracała z kąpieliska w Kaniowie " Żwirowni" i chciały sobie w ten sposób skrócić drogę do domu. Za takie skracanie sobie drogi strażnik może nałożyć mandat w wysokości do 500zł więc warto przemyśleć czy ryzykować swoje życie i zdrowie dla kilku zaoszczędzonych minut gdyż często do kolizji drogowych dochodzi z udziałem właśnie rowerzystów. Można zejść z roweru i ten kawałek poprowadzić rower. Spacer także dobrze wpływa na nasze zdrowie jak jazda na rowerze - informuje straż miejska.

aka / czecho.pl, źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.