czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 4 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 2942

Czechowiczanin tuż za podium Festiwalu Młodzieży Europy w Gyor

Jakub Pająk- MKS Czechowice-Dziedzice, w swoim debiucie na Imprezie Międzynarodowej- Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy- EYOF odniósł swój największy sukces w karierze, zajmując 4 miejsce w finale biegu na 200 m (21,83 sek). Zawody odbyły się w węgierskim Gyor.

Jakub Pająk czwartym zawodnikiem Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy- EYOF · fot. Wioleta Homa


Olimpijski festiwal młodzieży Europy, EYOF (ang. European Youth Olympic Festival) - międzynarodowa młodzieżowa impreza sportowa, rozgrywana co dwa lata. Brać w niej udział mogą sportowcy w wieku od 13 do 17 lat z 48 krajów zrzeszonych w Europejskim Komitecie Olimpijskim.
Celem festiwalu jest promowanie olimpijskiego sportu i przygotowanie młodych europejskich sportowców do udziału w igrzyskach olimpijskich.

Z Gyor Jakub wywiózł mnóstwo cennego doświadczenia, które będzie niezmiernie ważne podczas kolejnych imprez rangi mistrzowskiej. Sezon startowy nie kończy się jeszcze dla Kuby. Już 4.08 wystąpi on na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Warszawie, gdzie będzie rywalizował na dystansie 400 m.

Wioleta Homa

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.