czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 4606

Zawodnicy UKS Set Kaniów mistrzami świata juniorów w kajak polo!

Zawodnicy UKS Set Kaniów: Jakub Witkowski, Kamil Król, Dawid Cebula, Kordian Kupczak zostali mistrzami świata juniorów w Kajak Polo, a Sandra Pilarz, Katarzyna Ciupak, Dominika Sojka, Monika Pacyga mistrzyniami świata juniorek,

UKS Set Kaniów
Zawodniczki i zawodnicy UKS Set Kaniów ze złotymi medalami mistrzostw świata juniorów w kajak polo · fot. danielek2002


W ubiegłym roku cieszyliśmy się z tytułu wicemistrzyń świata zdobytego przez żeńską reprezentację Polski kajak polo w kategorii wiekowej U-21. Odbyły się one końcem sierpnia w Syrakuzach we Włoszech. Rozpierała nas duma, ponieważ trenerem reprezentacji był Dariusz Pilarz z UKS Set Kaniów, a srebrne medale wywalczyły dziewczęta, również z UKS Set Kaniów: Klaudia Sachmerda, Natalia Pacyga, Sandra Pilarz, Katarzyna Ciupak i Monika Pacyga.

W dniach od 2 do 6 sierpnia 2017 roku w Belfaście odbywały się Mistrzostwa Świata Juniorów w Kajak Polo. Polska wystawiła swoje reprezentacje w kategoriach wiekowych: U -19 mężczyzn i kobiet oraz U - 16 mężczyzn. Z UKS Set powołania otrzymali:
  • dziewczęta - Sandra Pilarz, Katarzyna Ciupak, Dominika Sojka, Monika Pacyga - U - 19.
  • chłopcy - U - 16: Jakub Witkowski, Kamil Król, Dawid Cebula, Kordian Kupczak.


UKS Set Kaniów
Zawodniczki i zawodnicy UKS Set Kaniów ze złotymi medalami mistrzostw świata juniorów w kajak polo · fot. danielek2002


Z zawodnikami był również trener, Dariusz Pilarz, który odpowiadał za kadrę Polski U - 19 dziewcząt.
Reprezentacje Polski (a więc i zawodniczki i zawodnicy UKS Set Kaniów) okazały się chyba największymi niespodziankami mistrzostw, ponieważ wystąpiły w finałach we wszystkich kategoriach, w których wystartowały, a na dodatek żeńska reprezentacja U - 19 startowała również w grupie mężczyzn, gdzie wywalczyła III miejsce, co stanowi o jej wielkiej sile.

Nasze dziewczyny z U - 19 walczyły w finale z GB DEV Ladies U18 1 i wygrały 5:1 zdobywając złoty medal i tytuł Mistrzyń Świata, brawo!

Męska reprezentacja Polski U - 19 miała za przeciwników Trakai AVSK i również zwyciężyła. Polska U - 16 walczyła w finale z CR Pays De La Loire 4 i nie chciała być gorsza od swoich starszych koleżanek i kolegów i po końcowych gwizdkach sędziów wzniosła w górę swoje ręce i wiosła w geście zwycięstwa.

UKS Set Kaniów
Zawodniczki i zawodnicy UKS Set Kaniów ze złotymi medalami mistrzostw świata juniorów w kajak polo · fot. danielek2002


Trzy finały i trzy zdobyte tytuły mistrzów (mistrzyń) świata świadczą bardzo dobrze o przyjętej i realizowanej polityce szkoleniowej w polskim kajak polo. A jeszcze kilka dni temu, po The World Games dało się słyszeć opinie, cyt.:" World Games za nami. Wydaje się, że czas na zmiany kadrowe w polo. Nasze kadry wymagają już od wielu lat zmian i nie chodzi mi o zawodników" - koniec cytatu. Pozostawiam tę opinię bez komentarza, wszak wyniki osiągnięte w Belfaście mówią same za siebie. Brawo zawodniczki i zawodnicy, brawo Dariusz Pilarz i Bartek Dawidek, brawo Norbert Watkowski i Paweł Kalinowski!

Sandra, Kasia, Monika startowały w ubiegłym roku w drużynie U - 21 i zdobyły srebrny medal. Teraz, mimo iż upłynął rok, startowały w kategorii U - 19, a wraz z nimi startowała Dominika, która ma 15 lat i wywalczyły złoty medal. Jeśli tylko im i ich koleżankom, które walczyły razem z nimi: Katarzynie Kalina, Monice Kulas, Weronice Jasiukiewicz i Nikoli Terpiłowskiej nie zabraknie determinacji i chęci do dalszej ciężkiej pracy na treningach możemy być spokojni o polskie kajak polo. Trzymajmy za nie kciuki i życzmy, żeby kajak polo stało się dyscypliną olimpijską. To samo, oczywiście, tyczy się również naszych zawodników, tych młodszych i tych starszych. Brawo Kuba, brawo Kamil, brawo Dawid, brawo Kordian, tak trzymać!

danielek2002 / klub.czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.