czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 lipca 2006
  • wyświetleń: 1085

Grupa Lotos kończy konsolidację rafinerii w Czecho

Grupa Lotos SA kończy konsolidację przejętych na początku zeszłego roku od Nafty Polskiej dwóch tzw. rafinerii południowych - w Czechowicach i Jaśle - pisze Puls Biznesu.

Henryk Malesa, dyrektor biura spółki Lotos Południe, skupiającej tzw. rafinerie południowe, poinformował dziennikarzy, że dzięki włączeniu do Grupy Lotos zakładów w Czechowicach i Jaśle udało się utrzymać zatrudnienie i pozycję rynkową, pomimo odchodzenia od nierentownego przerobu ropy naftowej.

Całkowicie z przerobu ropy zrezygnowała w pierwszym kwartale tego roku Rafineria Czechowice. Zakład ten zajął się produkcją olejów przemysłowych, świec i zniczy oraz asfaltów. W ostatnich miesiącach rozpoczęła się tam też budowa instalacji do produkcji estrów metylowych (biodiesla) o wartości około 80 mln zł.

Czechowice-Dziedzice są też ważnym ośrodkiem dystrybucji paliw, dzięki posiadanemu terminalowi i zbiornikom mieszczącym 130 tysięcy ton paliw.

Więcej czytajw Pulsie Biznesu

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.