czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 3436

Mundurowi zatrzymali obywatela Ukrainy, spał we wraku samochodu

Straż miejska z Czechowic-Dziedzic poinformowała o nietypowej interwencji, którą przeprowadziła kilka dni temu w rejonie stacji paliw przy DK-1. W opuszczonym samochodzie przebywał mieszkaniec Ukrainy.

- W nocy z 4 na 5 sierpnia strażnicy miejscy udali się na ulicę Legionów w rejon stacji Shell w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie w opuszczonym pojeździe miały przebywać trzy osoby. Na miejscu funkcjonariusze zauważyli wysiadające dwie osoby - czytamy w informacji upublicznionej przez SM.

Byli to mężczyzna i kobieta, którzy oświadczyli, że nie są właścicielami tego pojazdu. Zostali oni przesz straż stosownie poinformowani i pouczeni. Następnie strażnicy udali się w rejon patrolowy, gdzie po chwili otrzymali od dyżurnego drogą radiową informację, że do opuszczonego pojazdu powróciła jedna osoba. Na miejscu funkcjonariusze zastali na tylnej kanapie innego śpiącego mężczyznę, którym okazał się być obywatelem Ukrainy.

- Mężczyznę ujęto celem ustalenia jego danych osobowych, albowiem nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Oświadczył, że zgubił wszystkie - opisuje straż miejska i dodaje, że z uwagi na zaistniałą sytuację dyżurny SM nawiązał kontakt telefoniczny z dyżurnym placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej.

Następnie z ujętym mężczyzną udano się do bielskiej placówki SG celem potwierdzenia danych osobowych i na podstawie materiałów i fotografii zgromadzonych przez Straż Graniczną ustalono jego tożsamość. Ustalono również, że jego wiza ważna jest do 9 sierpnia i po tym okresie będzie przebywał nielegalnie na terenie naszego kraju i będzie groziła mu deportacja.

aka / czecho.pl, źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.