czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 sierpnia 2017
  • 16 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 4020

Strażnicy nakarmili bezdomnego i pomogli wyrobić nowy dowód

Straż miejska wielu osobom kojarzy się egzekucją przepisów i mandatów. Tymczasem czechowiccy funkcjonariusze nie po raz pierwszy pokazali, że potrafią również pomóc ludziom najbardziej potrzebującym.

W ubiegłym tygodniu strażnicy miejscy, patrolując ulicę Mickiewicza, zauważyli młodego bezdomnego mężczyznę siedzącego na ławce. Zapytali o jego sytuację i czy nie potrzebuje pomocy. Mężczyzna oświadczył, że posiłki codziennie spożywa na stołówce w Bielsku-Białej oraz czasami od ludzi dobrego serca dostanie coś do zjedzenia i pieniądze. Nie posiadał jednak przy sobie żadnego dokumentu tożsamości. Jak oznajmił, zostały mu skradzione i chciałby sobie wyrobić nowy dowód osobisty, lecz nie ma pieniędzy na zdjęcia.

Strażnicy postanowił mu pomóc i zabrali mężczyznę do Ośrodka Pomocy Społecznej. Tam udało się uzyskać jednorazową pomoc. Następnie strażnicy udali się z bezdomnym do komendy straży miejskiej, gdzie zjadł śniadanie i wypił ciepłą herbatę. Potem udano się z nim do fotografa i wykonano zdjęcia do dowodu osobistego i również wraz z funkcjonariuszami bezdomny udał się do urzędu celem złożenia wniosku na nowy dokument.

aka / czecho.pl, źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.