czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 1703

400 policjantów na drogach czuwało nad naszym bezpieczeństwem

We wtorek o godzinie 22.00 zakończyła się policyjna akcja "Bezpieczny weekend". Podczas długiego sierpniowego weekendu nad bezpieczeństwem na drogach czuwało blisko 400 bielskich policjantów. Niestety, nie dla wszystkich kierujących spotkanie z nimi zakończyło się bez konsekwencji.

kontrola drogowa, policja
400 policjantów na drogach czuwało nad naszym bezpieczeństwem. · fot. KMP Bielsko-Biała


Działania rozpoczęły się w piątek o godzinie 14.00, a zakończyły wczoraj o godzinie 22.00. W tym czasie blisko 400 mundurowych, w tym 127 policjantów z drogówki oraz 256 policjantów innych pionów, czuwało nad bezpieczeństwem na drogach Bielska-Białej i powiatu bielskiego. Policjanci zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego, szczególnie stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

Mundurowi zatrzymali 9 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę "na podwójnym gazie". 8 popełniło w tym przypadku przestępstwo, mając ponad pół promila alkoholu w organizmie, a 1 popełnił wykroczenie, mając wynik równy połowie promila lub poniżej tej wartości. W czasie trwania akcji, na bielskich drogach doszło do 3 wypadków drogowych, w których 3 osoby zostały ranne. Policjanci odnotowali blisko 50 kolizji drogowych.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.