czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 sierpnia 2017
  • 26 września 2017
  • wyświetleń: 7563

Przy cmentarzu powstanie parking na około 30 samochodów

W sąsiedztwie cmentarza przy ulicy Zaplecze w Czechowicach Górnych zostanie wybudowany parking. Inwestycja będzie kosztowała blisko pół miliona złotych.

Cmentarz, Zaplecze, parking
Parking przy cmentarzu przy ul. Zaplecze · fot. czecho.pl


Przy cmentarzu znajdują się obecnie miejsca postojowe, lecz ich stan pozostawia wiele do życzenia. Dlatego w urzędzie podjęta została decyzja, aby na powierzchni 1.245 m kw. wybudować parking gminny z zaznaczonymi miejscami do parkowania.

Nawierzchnia blisko 30 stanowisk zostanie wyłożona kostką betonową. Wydzielony zostanie również teren na zatokę do gromadzenia śniegu w czasie zimy. Prace obejmą też budowę kanalizacji deszczowej.

Cmentarz, Zaplecze, parking
Parking przy cmentarzu przy ul. Zaplecze · fot. czecho.pl


Na wykonawcę wybrano Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe "AKRO" Bogusław Majdak z Czechowic-Dziedzic. Zaproponowało ono wykonanie prac za kwotę 487.334,34 złotych brutto.

Na wykonanie prac wykonawca będzie miał nieco ponad dwa miesiące. Gdyby udało się je ukończyć szybciej, to nowe miejsca postojowe byłyby już gotowe na dzień Wszystkich Świętych. Byłaby to z pewnością bardzo dobra informacja dla osób, które 1 listopada będą tutaj odwiedzać groby swoich bliskich.

aka / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.