czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 sierpnia 2017
  • 30 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 2826

Dzień Dawcy Szpiku w Czechowicach-Dziedzicach

Za nami:

W dniach 2 i 3 września w Czechowicach-Dziedzicach, na terenie CH Stara Kablownia zorganizowany zostanie Dzień Dawcy Szpiku.

Rejestracja podczas tego Dnia Dawcy będzie prowadzona za pomocą pobrania wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. W akcji weźmie udział wielu wolontariuszy, którzy będą wspierać wszystkie osoby, które będą chciały dołączyć do grona potencjalnych dawców szpiku w tym dniu.

Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się w godzinach 13.00 - 21.00 (w sobotę) oraz 14.00 - 20.00 (w niedzielę).

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepienia. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Fundacja DKMS to aktualnie największa baza dawców szpiku w Polsce, w której zarejestrowanych jest i ponad 1 125 000 (czerwiec 2017) potencjalnych dawców szpiku, a już 4250 (czerwiec 2017) osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik, dając szansę na życie pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie.

aka / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.