czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 5 lipca 2006
  • wyświetleń: 1292

Chwiejne stołki radnych?

Dwa lata temu z funkcji radnego został odwołany Stanisław Wojciech. Radny należał do opozycyjnego w czechowickiej Radzie Miejskiej klubu Prawo-Rodzina-Wspólnota, popierającego burmistrza Jana Bergera. Przypomnijmy, że powodem odwołania był fakt, że radny Stanisław Wojciech był przewodniczącym Kółka Rolniczego w Ligocie, które działa na gminnych gruntach.

Ustawa o samorządzie terytorialnym jasno mówi o zakazie prowadzenia działalności gospodarczej przez radnych przy wykorzystywaniu gminnej własności. Okazało się, że w podobnej sytuacji jest radny Adam Kalista, a był również Stanisław Tyc. Oni jednak nie zostali odwołani. Obaj panowie należą do koalicji, popierającej przewodniczącego Marka Dopierałę.

Teraz decyzję w ich sprawie podjął wojewoda śląski Tomasz Pietrzykowski. Według wojewody obaj panowie nie powinni pełnić funkcji radnego.

więcej w papierowym wydaniu "Echa"

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.