czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 3381

Promotio Urbis dla Czechowickiego Teatru Muzycznego Movimento

Czechowicki Teatr Muzyczny Movimento został laureatem tegorocznej nagrody Promotio Urbis Czechowice-Dziedzice. Nagroda została wręczona w niedzielę 27 sierpnia, podczas 43. Dni Czechowic-Dziedzic.

Promotio Urbis dla Czechowickiego Teatru Muzycznego Movimento - 27.08.2017 · fot. czecho.pl


Pamiątkową plakietę oraz dyplom z tytułem Promotio Urbis A.D. 2017 i symboliczny czek, artyści z działającego pod kierunkiem Barbary Bielaczyc Movimento, odebrali z rąk Wicewojewody Śląskiego Jana Chrząszcza, Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Damiana Żelaznego. Dziękując za nagrodę zaskoczyli publiczność krótkim występem, w wykonaniu Barbary Bielaczyc oraz Sebastiana Gabrysia.

Posiedzenie Komisji ds. przyznania nagrody "Promotio Urbis Czechowice-Dziedzice" w 2017 r. odbyło się 12 lipca bieżącego roku. Obradom przewodniczył Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. Komisja postanowiła przyznać nagrodę "Promotio Urbis Czechowice-Dziedzice" w 2017 roku Czechowickiemu Teatrowi Muzycznemu Movimento. Decyzję podjęto jednogłośnie. Uzasadniając swoją decyzję Komisja podzieliła argumentację znajdującą się we wnioskach: Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach, Miejskiego Domu Kultury oraz Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta.

Promotio Urbis dla Czechowickiego Teatru Muzycznego Movimento - 27.08.2017
Promotio Urbis dla Czechowickiego Teatru Muzycznego Movimento - 27.08.2017 · fot. czecho.pl


Podkreślono, że Czechowicki Teatr Muzyczny "Movimento", działający pod kierunkiem Barbary Bielaczyc, od 10 lat promuje Czechowice-Dziedzice, krzewiąc kulturę muzyczno-teatralną. Movimento swoją radością śpiewania zachwyca słuchaczy, dając wiele głębokich przeżyć na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach wokalnych oraz scenach zawodowych. Młodzi artyści Teatru Muzycznego Movimento kształcą się na szanowanych uczelniach artystycznych, takich jak: PWST w Krakowie, Akademii Muzycznej w Krakowie, Katowicach i Wrocławiu oraz w Szkole Aktorskiej Teatru Śląskiego w Katowicach.

Promotio Urbis dla Czechowickiego Teatru Muzycznego Movimento - 27.08.2017
Promotio Urbis dla Czechowickiego Teatru Muzycznego Movimento - 27.08.2017 · fot. czecho.pl


Movimento posiada bogaty repertuar, wystawia musicale, opery i operetki, spektakle dramatyczne, koncerty oratoryjne. Czechowicki Teatr Muzyczny Movimento angażuje się w życie kulturalne miasta, bierze czynny udział w koncertach edukacyjnych i charytatywnych, a poprzez liczne koncerty w Polsce i za granicą promuje miasto Czechowice-Dziedzice.

***

Nagroda Promotio Urbis Czechowice-Dziedzice została ustanowiona przez Radę Miejską w maju 1996 roku. Nagroda Promotio Urbis Czechowice-Dziedzice jest formą wyróżnienia i uhonorowania najwybitniejszych osób związanych z Gminą Czechowice-Dziedzice. Przyznawana jest animatorom życia kulturalnego, naukowego, sportowego, społecznego - osobom i zespołom osób, które wyróżniają się w swojej pracy i pasji.

ab / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.