czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 3882

Straż zwróciła uwagę, by nie pili alkoholu, potem padły wulgaryzmy

Trzech mężczyzn skończy swoją dyskusję ze strażnikami miejskimi w sądzie. Wszystko zaczęło się od tego, gdy funkcjonariusze poprosili, by nie spożywali alkoholu w miejscu publicznym.

- W dniu 26 sierpnia tuż przed północą strażnicy miejscy przejeżdżając ulicą Piłsudskiego w Czechowicach-Dziedzicach zauważyli mężczyznę spożywającego alkohol w miejscu zabronionym. Początkowo mężczyźnie zwrócono uwagę o zakazie spożywania ,lecz jego kolega zaczął w kierunku strażników kierować słowa powszechnie uznawane za obraźliwe - opisuje interwencję straż miejska.

Funkcjonariusze podjęli interwencję w stosunku do mężczyzn. Z uwagi na popełnione wykroczenia strażnicy postanowili wylegitymować sprawców. Mężczyźni nie chcieli jednak okazać dokumentów, a co więcej w dalszym ciągu nie reagowali na polecenia. Jeden z nich próbował nawet odejść z miejsca interwencji. - Wobec niego użyto siły fizycznej oraz kajdanek na ręce trzymane z tyłu. Na miejsce również wezwano do udzielenia asysty patrol łączony oraz policji - informuje SM.

Po przybyciu policji mężczyzna w dalszym ciągu nie chciał się wylegitymować. W efekcie końcowym trzech mężczyzn odmówiło przyjęcia mandatów strażnikom z art. 65, 141 kodeksu wykroczeń oraz 43 ust. 1 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Sprawa znajdzie swój finał w Sądzie Rejonowym w Pszczynie.

aka / czecho.pl, źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.