czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 3970

[ZDJĘCIA] Czechowiczanie na rowerach pojechali do Orlovej

Dwudziestu miłośników rowerowej turystyki i rekreacji z Czechowic-Dziedzic wybrało się w sierpniu na wycieczkę do naszego partnerskiego miasta Orlová w Czechach. Powitał ich miejscowy starosta Tomaš Kuča, któremu wręczyli zaproszenie, na 43. Dni Czechowic-Dziedzic.

Wycieczka rowerowa do Orlovej - 08.2017 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Grupa cyklistów, z zastępcą burmistrza Czechowic-Dziedzic Pawłem Mrowcem oraz dwoma radnymi - Januszem Uszokiem i Jerzym Bożkiem na czele, wyruszyła na rowerową wycieczkę z Placu Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach. Długa, licząca kilkadziesiąt kilometrów w każdą stronę droga, obfitowała w liczne atrakcje. Cykliści zatrzymali się na przykład w pięknym, zabytkowym Gościńcu Zamkowym w Kończycach Małych, gdzie rozstali się z najmłodszym uczestnikiem wyprawy - 3-letnim Kubusiem Dyrdą, który - ze względu na wiek - nie mógł jechać w dalszą, dwudniową podróż i wraz z rodzicami wrócił do domu.

Grupa odwiedziła też zamek Frysztat w Karvinie. Z kolei w Kończycach Wielkich czechowiccy rowerzyści mieli okazję podziwiać największy na Śląsku Cieszyńskim zabytkowy kościół drewniany, pochodzący z 1777 roku oraz 750-letni, najstarszy na całym Śląsku dąb i pałac pochodzący z przełomu XVII i XVIII wieku. Wycieczka zobaczyła także tężnię solankową w Dębowcu.

aka / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.