czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 września 2017
  • 17 września 2017
  • wyświetleń: 5097

Piknik Rodzinny otworzy Jesienną Szkołę Profilaktyki

Za nami:

17 września na Placu Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach, po raz dziesiąty odbędzie się Piknik Rodzinny "Przy fontannie". W czasie pikniku rodzinnego otwierającego Jesienną Szkołę Profilaktyki czeka nas doskonała zabawa bez alkoholu.

Jesienna Szkoła Profilaktyki: Piknik Rodzinny - 07.09.2014
Jesienna Szkoła Profilaktyki: Piknik Rodzinny - 07.09.2014 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Urząd Miejski oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zapraszają wszystkich, bez względu na wiek, do udziału w pikniku. Impreza, rozpocznie się o godzinie 15.00 i będzie trwała do 18.00. Uczestnicy imprezy będą mogli nie tylko posłuchać muzyki, ale też zjeść coś smacznego lub wziąć udział w przygotowanych zabawach i animacjach. Będzie też dużo muzyki i wspólnego śpiewu. Na dzieci oraz rodziców czekają liczne atrakcje: przygotowano dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny i zamki, z których będą mogły korzystać nieodpłatnie. Uczestnicy będą mogli też zmienić nieco swój wygląd i skorzystać ze stoiska, przy którym malowane będą twarze. Imprezę poprowadzi autor piosenek dla dzieci - Waldemar Wywrocki, zaś gwiazdą wieczoru będzie legendarny zespół "TRUBADURZY".

Swoją obecność zapowiedziała także Ela Zarębska, która z grupą ekspertów stworzy na Placu przy fontannie Stację Fitness. W czasie imprezy będzie można skorzystać z konsultacji treningowo dietetycznych oraz wziąć udział w spinningu (trening na rowerkach stacjonarnych). Ratownicy PCK będą prowadzić instruktaż udzielania pierwszej pomocy, zaś oddział prewencji Komendy Miejskiej Policji - jak co roku - przeprowadzi pokaz sprzętu policyjnego. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Terapii Uzależnień będą dyżurowali w namiocie Błękitnego Krzyża przez cały czas trwania Imprezy służąc profesjonalnym poradnictwem.

Jesienna Szkoła Profilaktyki: Piknik Rodzinny - 07.09.2014
Jesienna Szkoła Profilaktyki: Piknik Rodzinny - 07.09.2014 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


W czasie trwania pikniku mieszkańcy gminy będą mogli zapoznać się z działalnością Świetlicy socjoterapeutycznej "Zatoka" oraz skorzystać z punktu informacyjnego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Cele imprezy to: promowanie trzeźwości oraz zdrowego stylu życia, promowanie wartości rodzinnych, podkreślanie roli rodziny w procesie wychowywania dzieci i młodzieży, dawanie przykładu, że bez alkoholu i narkotyków można się wspaniale bawić, edukacja publiczna (w czasie imprezy będą działały punkty informacyjne, dyżury specjalistów, będą rozdawane ulotki o tematyce profilaktycznej).

Organizatorem imprezy profilaktycznej jest: Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czechowicach-Dziedzicach.

Piknik rodzinny

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.