czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 września 2017
  • 4 września 2017
  • wyświetleń: 5330

Prace drogowe na DK-1 w Pszczynie, utrudnienia w stronę Bielska-Białej

Za nami:

Od poniedziałku na drodze krajowej nr 1 w Pszczynie rozpoczną się remonty związane z wymianą nawierzchni. Przez ponad trzy tygodnie w godzinach wieczornych i nocnych na jezdni w kierunku Bielska-Białej będą występować utrudnienia.

Reklama

dk1, męczenników oświęcimskich, skrzyżowanie
Skrzyżowanie DK-1 w ulicą Męczenników Oświęcimskich · fot. czecho.pl


Zakres prac remontowych obejmuje wymianę górnych warstw bitumicznych. Prace będą prowadzone od 4 do 26 września na 2,3-kilometrowym odcinku od skrzyżowania z ulicą Męczenników Oświęcimskich do skrzyżowania z ulicą Spokojną. Roboty prowadzone będą kolejno na prawym, a następnie na lewym pasie ruchu.

W nocy z 12/13 i 13/14 września remontowana będzie również płyta skrzyżowania wraz z wlotem do DK-1 ulicy Bielskiej od strony Żor. Objazd prowadzony będzie drogą zbiorczą zgodnie z ustawionym oznakowaniem. W tym czasie przewidywane jest też ręczne kierowanie ruchem.

- W celu zminimalizowania uciążliwości wywoływanych planowanymi pracami, roboty remontowe prowadzone będą w godzinach wieczornych i nocnych tj. od godz. 18.00 do 05.00 - zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

W związku z przewidywanymi utrudnieniami w ruchu w tym okresie podróżującym tym odcinkiem trasy w kierunku Bielska-Białej, Cieszyna i Żywca od strony Katowic GDDKiA zaleca wybieranie tras alternatywnych tj. z Katowic drogę krajową Nr 81 przez Mikołów, Strumień, Skoczów i dalej drogę ekspresową S-52 na Cieszyn lub Bielsko-Białą i Żywiec, natomiast jadącym drogą krajową Nr 1 od strony Tych i Mikołowa zaleca się, aby kierowali się węzłem DK-1 z drogą wojewódzką DW-935 w Piasku w kierunku Żor i dalej DK-81 w stronę Skoczowa, a następnie drogą ekspresową S-52 na Cieszyn lub Bielsko-Białą i Żywiec.

W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz z uwagi na wymagania technologiczne jakie należy spełnić przy prowadzeniu robót bitumicznych termin prac dostosowany zostanie do aktualnie panujących warunków atmosferycznych.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.