Wiadomości

  • 8 września 2017
  • wyświetleń: 6056

Prawie 1,5 miliona złotych z ministerstwa na stadion w Zabrzegu

Coraz bliżej przebudowy stadionu w Zabrzegu. Gmina otrzymała właśnie blisko 1,5 miliona złotych ze środków zewnętrznych na przeprowadzenie inwestycji.

Zabrzeg, stadion
Projekt stadionu lekkoatletycznego w Zabrzegu


- Kolejna dobra wiadomość dla naszej Gminy. Pozyskaliśmy kolejne środki zewnętrze, na realizację planowanych w najbliższym czasie, ważnych inwestycji. 1.408.500 złotych to kwota pozyskana na przebudowę stadionu lekkoatletycznego w Zabrzegu, z Ministerstwa Sportu i Turystki. Stanowi ona połowę szacunkowych kosztów całej inwestycji, tak oczekiwanej przez naszych utalentowanych i odnoszących coraz większe sukcesy lekkoatletów - poinformował burmistrz Marian Błachut.

Dodał, że to już kolejny zastrzyk do naszego budżetu w ostatnim czasie. - Przypomnę, że dzięki skutecznej aplikacji o środki zewnętrzne, mniej - o 2 mln złotych - będzie nas kosztowała budowa nowej biblioteki i o prawie 800 tysięcy - kajakowni. Zaoszczędzone w ten sposób środki będziemy mogli przeznaczyć na realizację innych, ważnych przedsięwzięć - napisał na facebooku.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.