czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 września 2017
  • 15 września 2017
  • wyświetleń: 3043

[ZDJĘCIA] Powiat bielski promował w czeskim Frydku-Mistku

8 września w czeskim Frydku-Mistku miał miejsce Festiwal Miast Partnerskich i Regionów. Powiat bielski zaprezentował tam na stoisku promocyjnym swoją bogatą ofertę turystyczną i unikatowe dziedzictwo kulturowe.

Powiat bielski promował w czeskim Frydku-Mistku - 08.09.2017 · fot. Magdalena Więzik, Alina Macher / Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Niewątpliwie największą atrakcją, cieszącą się dużą popularnością wśród mieszkańców Frydka - Mistka i turystów było stoisko na którym panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bystrej częstowały regionalnymi, tradycyjnymi potrawami i napojami. Natomiast kapela góralska "Watra" ze Szczyrku zaprezentowała folklor górali beskidzkich.

W Festiwalu udział wzięły również delegacje z partnerskich dla Frydka Mistka miast: z Bielska - Białej, Żyliny, Mysłowic oraz współpracujących regionów: z powiatu żywieckiego i bielskiego. Nasz powiat reprezentowała delegacja składająca się z przedstawicieli instytucji kultury i władz samorządowych na czele z Katarzyną Adamiec członkiem Zarządu Powiatu, która wspólnie z włodarzami partnerskich regionów powitała uczestniczących w Festiwalu mieszkańców i turystów.

Delegacja naszego powiatu zwiedziła także zabytkowy drewniany kościół p.w. Wszystkich świętych w Siedliszczu.

Promocja powiatu bielskiego odbyła się w ramach realizacji mikroprojektu pn. "Kultura w kalejdoskopie" - promocja atrakcji kulturowych polsko-czeskiego pogranicza.", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska - Polska 2014-2020 oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.

Przypomnijmy, że dzięki realizacji tego projektu powstał film promujący walory i atrakcje naszego powiatu oraz wydawnictwo z przepisami potraw serwowanych podczas tegorocznego przeglądu pn. "Kulinarne dziedzictwo polsko - czeskiego pogranicza", który odbył się 1 lipca w Bystrej pod hasłem "Letnie potrawy z przydomowego ogródka".

aka, Alina Macher / czecho.pl
źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.