czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 września 2017
  • wyświetleń: 5146

[ZDJĘCIA] 100-letni samolot lądował awaryjnie na polach w pow. bielskim

Do bardzo niecodziennej sytuacji doszło wczoraj popołudniu w Czańcu w powiecie bielskim. Na polach wzdłuż drogi, awaryjnie lądował samolot z okresu I Wojny Światowej.

Samolot awaryjnie lądował w Czańcu
fot. czytelnik


Fokker DR1 - niemiecki trójpłatowiec myśliwski wyprodukowany w 1917 roku, pilotowany przez Czecha, miał usterkę w trakcie lotu. Pilot zadecydował o awaryjnym lądowaniu na polach wzdłuż ulicy Zamkowej w Czańcu. Chwilę później na tym samym polu wylądował, pochodzący z tego samego okresu, francuski Nieuport. Jego pilot widząc co dzieje się z maszyną kolegi, postanowił zawrócić i wylądować żeby mu pomóc. Obaj piloci po kilku godzinach uporali się z usterką i bezpiecznie wystartowali w dalszą podróż.

Nieuport - lądowanie w Czańcu
fot. czytelnik


Jak nieoficjalnie dowiedział się nasz portal, w trakcie lotu popsuł się wskaźnik informujący o kończącym się paliwie. Na miejscu awaryjnego lądowania byli obecni policjanci, strażacy, oraz przedstawiciele Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

sid / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.