czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 września 2017
  • wyświetleń: 4904

Mężczyzna spalał odpady drewnopodobne. Został pouczony

Strażnicy miejscy z Czechowic-Dziedzic zostali wezwani na ulicę Topolową. Zgłoszenie dotyczyło odpadów wielkogabarytowych i mężczyzny, który dokonywał ich rozbioru.

Funkcjonariusze na miejscu przeprowadzili rozmowę z mężczyzną, który spod kontenerów zabierał na swoją posesję niektóre gabaryty drzwi, deski czy też kanapy, a następnie rozbierał elementy drewniane - drewnopodobne celem spalenia.

Mężczyzna oświadczył, że po rozebraniu na mniejsze części spala je w piecu z uwagi na brak opału. Strażnicy poinformowali go, aby udał się do MOPS celem uzyskania pomocy, lecz ten oświadczył, że nie potrzebuje takowej pomocy. Mężczyzna dodał również, że mieszkańcy niejednokrotnie sami przynoszą mu na posesję różne odpady drewniane lub też przerzucają przez płot.

Strażnicy pouczyli mężczyznę o zakazie spalania materiałów niedozwolonych m.in. odpadów drewnianych pokrytych laminatem lub nasączonymi środkami impregnującymi.

ab / czecho.pl
źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.